Радио Штип
Балкан

Мафијашите во Подгорица добиваат крилја

Eксплозија на автомобил ја потресе Подгорица. Во центарот на градот денеска е убиен еден човек. Мажот во болница е донесен во тешка состојба, а лекарите не успеале да го спасат.Се работи за Никола Чупиќ (33), кој во полиција се водел како „безбедносно интересно лице”, блиско со цетинските криминални групи. Претходно полицијата од него одземала пиштол. Бомбата е поставена под автомобил „тојота“ со цетински регистарски таблички, објавија црногорски медиуми. Чупиќ неколку минути лежел на улица и барал помош.

Слични Новости

“Перутине Птуј“ или “Неопланта“ а и другите не` трујат со салами, виршли , колбаси…

trajce jovanov

Убиство со чекан во Суботица

trajce jovanov

Кај кого е далечинското за косовските лидери?

trajce jovanov

Leave a Comment