Почетна / Избор на Уредникот / МВР ја предаде базата со отисоци.

МВР ја предаде базата со отисоци.

Министерството за внатрешни работи ги достави до Државната изборна комисија податоците на граѓаните, вклучително и отпечатоците од прсти, со што го испочитува законскиот рок од 48 часа по распишување на локалните избори, предвиден во Изборниот законик, соопшти вечерва министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.Со оглед на ковид состојбата, непостојат информации дали невкацинираните ќе имаат право на глас, и дали мора дома да ги пуштаат попишувачите.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *