Почетна / Спорт / Место фуриозен завршеток, ќе имаме фурија од административни решенија

Место фуриозен завршеток, ќе имаме фурија од административни решенија

Прволигашите барем оние водечките се радуваат на одлуката на УЕФА, и без да заврши фудбалското првенство во Македонија, Вардар , Шкендија и уште некој ќе играат квалификации за Лига на шампионите и Лига европа.Но што со втора лига?Дилемата е каков ќе биде конечниот расплет.Расплетот би можел да биде ваков, особено во источната група, каде што игра Брегалница.Лигата е прекината, не е завршена ФФМ носи одлука Беласица е новиот прволигаш, што не и одговара на Брегалница, бидејќи следниот натпревар што требаше да се игра беше токму со Беласица и тоа во Штип.Победата ја ставаше Брегалница на првото место.Втората дилема е кои екипи од прва лига испаѓаат и кои ќе играат квалификации за влез во прва лига.Трета дилема е кога би се играле вакви натпревари , ако се е стопирано.Четврто не е дилема, туку желба Ковид 19  да го снема , и да се има фуриозна фудбалска завршница, со конечни фудбалски а не административни резултати.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *