Почетна / Балкан / Мило зеде цела вреќа со пари

Мило зеде цела вреќа со пари

Црногорскиот бизнисмен Душко Кнежевиќ тврди дека поседува снимка како му дава пари во кеш на претседателот на државата Мило Ѓукановиќ.Сопственикот на „Атланс група“ е во вистинска војна со Ѓукановиќ и доколку ова се покаже вистина може да значи крај на неговата кариера.

Постои снимка на која Ѓукановиќ е во мојата куќа и на која се гледа како во спортска торба му давам пари.Тој парите ги зема а снимен е и разговорот кој е во ден во таа прилика.Но бидејќи се спомнуваат некои луѓе и институции морам да бидам внимателен- објаснува Кнежевиќ.

Тој нагласува дека се консултира со своите адвокати во Велика Британија дали и на кој начин да ја објави снимката.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Словенија зимата пристигна во лето?!!!

Снегот на Балканот оваа година пристигна порано. Во текот на вчерашниот ден, поради спуштање на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *