Почетна / Спорт / Минута молчење, на сите фудбалски натпревари

Минута молчење, на сите фудбалски натпревари

Комисијата за натпреварување во Фудбалската федерација на Македонија го информира фудбалското семејство и клубовите од Прва и Втора МФЛ дека Владата прогласи тридневна жалост на територијата на цела Македонија по големата трагедија во Тетово во која животот го загубија 14 лица.Планираните натпревари од 3. коло во Втората македонска фудбалска лига (исток и запад), ќе се одиграат в недела. Со едноминутно молчење пред секој натпревар во Прва и Втора МФЛ (исток и запад) ќе им биде оддадена почит на жртвите од големата трагедија

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова прилика за кик-боксерот Никола Нацев

Утре во Скопје почнува Балканското првенство во кикс бокс. На првенството ќе настапи и Никола …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *