Почетна / Спорт / Младите одбојкари трети на Балканот

Младите одбојкари трети на Балканот

Во Урошевац, Косово заврши Балканското првенство во одбојјка до 18 години. Македонската репрезентација ја предводеа двајца штипјани, селекторот Ванчо Санев и тренерот Благој ТасевВо последното решавачко. петто коло, Македонија ја совлада репрезентацијата на Албанија со 3-1 и го освои бронзеноот медал, во конкуренција на 6 репрезентации на Балканот. Треба да се истакне дека ова е прв медал за некоја одбојкарска македонска селекција освоен на Балканско првенство.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *