Почетна / Занимливости / “Моите љубовни јади“ од Врање доаѓаат во Штип

“Моите љубовни јади“ од Врање доаѓаат во Штип

Утре во Штип гостува Народно позориште “Бора Станковиќ“ од Врање Република Србија.Во Штип оваа куќа ќе ја одигра преставата “Моите љубовни јади“.Претставата ќе се одигра во Дом на млади со почеток од 20 часот и 30 минути.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *