Почетна / Занимливости / “Моите љубовни јадови“ од Врање во Штип

“Моите љубовни јадови“ од Врање во Штип

Во рамки на манифестацијата Штипско културно лето вечерва во Дом на млади гостува претставата “Моите љубовни јадови“ во продукција на Народно позориште “Борислав Станковиќ“.

Станува збор за претстава во која главната јунаќиња, нема среќа во љубовта и неможе да си ја оствари целта.Среќно да се омажи, иако секогаш оди на свадби, и секогаш ги  фаќа бидермаерите.Пее на свадбите , но срцето и е тажно, а душата празна.Во претставата тој лик го толкуа актерката Жетица Дејановиќ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *