Почетна / Избор на Уредникот / Молк за убиството на Ванчо Стоилковски

Молк за убиството на Ванчо Стоилковски

Втор ден по убиството во Кочани, a полицијата не е сигурна кој е убиецот на 55-годишниот Ванчо Стоилковски. Сомнежот се сведува  на синовите и сопругата, но и по сослушувањето на 25 и 30- годинишните синови, обвинение се уште нема.

Во секој случај, што точно се случувало вчера утрото на улицата „Климент Охридски“ број 8, веројатно освен за семејството , за сите останати ќе остане мала мистерија.

Обдукцијата категорично потврди дека смртта кај Ванчо Стоилковски настанала откако му биле нанесени повеќе убодни рани.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *