Почетна / Занимливости / Моника и на 55 години со неодминлива убавина

Моника и на 55 години со неодминлива убавина

Италијанската актерка повеќе од 30 години е ѕвезда и многумина ја сметаат за најубава жена на светот.Актерката Моника Белучи денеска го слави 55. роденден.Во своите дваесетти години, почнала да работи како модел, а нејзиниот изглед наскоро ја донесе на ревиите на дуото „Долче и Габана“, по што стана нивна муза. Моника дури и на зрела возраст е на насловните страници на списанијата.

По нејзината манекенска кариера, Белучи стана актерка, а многу од нејзините улоги станаа дел од филмската историја . На пример, сцените од филмот Малена продолжуваат да се гледаат и  денес на социјалните мрежи, а Моника го покажа целито свој талент и убавина во овој филм.Таа изгледа природно на својот 55. роденден и се чини дека сè уште не користи услуги од пластични хирурзи.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *