Почетна / Црна хроника / Моторџиите стивнуваат поради казните

Моторџиите стивнуваат поради казните

Секторот за внатрешни работи –Штип, испланира уште една акција за спречување на дивеењето на моторџиите.Овој викенд 29 моторџии се казнети парично .Удирањето по џеб секако е најефикасната мерка за спречување на девијантни појави.СВр – Штип најавува дека оваа акција ќе биде постојасна, односно додека за тоа дозволуваат приликите.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полициски бележник

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (02/03.02.2021) на ниво на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *