Почетна / Црна хроника / Мотоциклист се излизга на врелиот асфалт.

Мотоциклист се излизга на врелиот асфалт.

На крстосница од улиците „Борис Кидрич“ и „Пиринска“ во Штип, Б.Т.(26) од Штип, управувајќи мотоцикл „Truva-125“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во незгодата, Б.Т. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Штип. Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Штип.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *