Почетна / Балкан / Намалување на цените во Грција?

Намалување на цените во Грција?

Од денеска стапува на сила намаленото ддв на над 50 прехранбени категории во маркетите во Грција, меѓу кои доминираат оние за широка потрошувачка.

Станува збор за намалување на стапката на ДДВ од 24 отсто на 13 проценти на основните прехранбени производи, покрај намалувањето од 13 на 6 отсто на стапката за електрична енергија, гас и централно греење.

Намалената стапка на ддв од 13% се применува и за ресторани, кафулиња, слаткарници, таверни.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Словенија зимата пристигна во лето?!!!

Снегот на Балканот оваа година пристигна порано. Во текот на вчерашниот ден, поради спуштање на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *