Почетна / Балкан / Наследникот на Глифур е во Шибеник. Скокнал од мост и остана жив.

Наследникот на Глифур е во Шибеник. Скокнал од мост и остана жив.

Непознат маж од мост во хрватскиот град Шибеник скокнал директно в море, а и покрај фактот што мостот е висок дури 40 метри, тој преживеал.

„Човекот скокнал од мостот во морето, а го забележале едрилици кои минувале од таму. Човекот е жив и префрлен во болница“, рекла портпаролката на полициската управа од Шибеник-Книн, Марица Косор.

Сите околности за скокот од мостот на засега непознатиот човек полицијата допрва ќе ги испитува, накратко изјавила Косор, а пренесува „24сата.хр“.

Овој висок мост во Шибеник го поврзува Шибенскиот залив на Јадранската магистрала, во близина на утоката на реката Крка.

И во Штип имаше човек сега покоен, кој неколку пати скокаше од мостот на Брегалница,ги преживеа скоковите, почина кога му дојде времето, но не од скок од мост.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Словенија зимата пристигна во лето?!!!

Снегот на Балканот оваа година пристигна порано. Во текот на вчерашниот ден, поради спуштање на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *