Почетна / Спорт / Нашите беа спаринг партнери.

Нашите беа спаринг партнери.

Младиот македонски боречки репрезентативец.Стефан Штерјов требаше да се бори во репасажот,по поразот борач  на Иран со  11-0. Поради повреда Стефан Штерјов нема да настапи во репасажот.

И другите македонски борачи не поминаа подобро. Само Аид Салихаси го мина првото коло, но потоа беше елиминиран во втората борба. Загубија во првите средби. Арсин Бекировски и Реџеп Хајдари.СП ги собра најдобрите млади борачи. Се покажа дека ние не можеме да се носиме со нив, и на најдобрите им беа нашите борачи како спаринг партнери.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *