Почетна / Занимливости / Најдобриот талент е слеп, и аутистичен.

Најдобриот талент е слеп, и аутистичен.

Млад музичар кој е слеп и има аутизам, во средата е прогласен за победник на NBC-шоуто „America’s Got Talent“, а неговиот емотивен настап во финалето на шоуто, воодушил милиони гледачи.

Коди Ли на клавир ја извел „You Are the Reason“, со пејачката номинирана за Грејми, Леон Левис. Публиката се воодушевила од неговото свирење на клавир и пеење, вклучувајќи го дури и строгиот Симон.За време на изведбата на дуетот, публиката почнала да се “ниша“ на своите седишта, а нивниот настап пробудил емоции и кај многу корисници на социјалните мрежи, откако снимката била објавена.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *