Почетна / Занимливости / Најлошо облечени на “Вечерта на оскарите“

Најлошо облечени на “Вечерта на оскарите“

Оскарите се настан на кој се слави и се оддава почит на најдоброто од филмската уметност, но исто така црвениот килим на овој настан е најголемата модна писта на која ѕвездите или блеснуваат или згаснуваат.

Секоја година има по најмалку една ѕвезда што се појавува во креација за која неизбежно се поставува прашањето: Што ли мислеше?!

Годинава имаше неколку такви моменти, а што е најлошо, не се ни обид да се направи нешто спектакуларно, па да има поделени мислења меѓу смело и просто лошо.

Овие стајлинзи се едноставно лоши: од несоодветен крој и фитинг, до лоши материјали и нескладност на пропорциите. Годинашниот црвен килим на Оскарите покажа дека смелите бои дефинитивно не се за секого.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *