Почетна / Занимливости / Најубавото политичко деколте

Најубавото политичко деколте

Длабокото деколте на бразилската пратеничка Ана Паула да Силва на полагањето заклетва предизвика остри реакции во Бразил.

Како што наведува „АП“, таа се најде во центарот на вниманието во бразилските медиуми и на социјалните мрежи поради облеката која ја носела на 1 февруари.

Многумина нејзиниот моден вкус го нарекоа непристоен, шокантен и вулгарен, додека според други облеката не е важна.

Да Силва се огласила на Фејсбук, бранејќи го својот избор на облека.

„Овој мачо свет полн со предрасуди во кој живееш не е мој свет“, му одговори на еден маж кој ја праша како нејзиното деколте допринесува за демократијата.

Како што изјавила, таа сведочела како многу мажи во одела и кравати грабаат пари од здравствениот систем, што смета дека е неприфатливо.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *