Почетна / Црна хроника / На Аца ниту автобус не му може ништо

На Аца ниту автобус не му може ништо

Во сенка на трагедијата, кога автобус на Деа Ѓорѓевиќ ( ТВ водителка) и ја откорна раката, не мина незабележано случката со пејачот Аца Лукас.

Како што пренесува „Telеgraf.rs“ во понеделник Аца Лукас со својот авотмобил удрил во заден дел на градски автобус. Удирањето се случило на аголот на улицата Вељко Лукиќ Курјака и Булеварот на ослободување

Во таа прилика, Лукас го скршил ретровизорот, изашол од џипот да ги собере остатоците и побегнал од лице место. Возачот ја известил полицијата која веднаш пристигнала и земала изјава од човекот кој го познал пејачот.
Имено, полицијата го пронашла Лукас во близина на место на настанот и земала изјава од пејачот.

Како што пренесува порталот Аца нема да одговара за незгодата ниту да плати штета.

Пејачот не бил достапен за коментар.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *