Почетна / Македонија / На денешен ден пред 76 бугарскиот окупатор ги депортираше штипските Евреи
SONY DSC

На денешен ден пред 76 бугарскиот окупатор ги депортираше штипските Евреи

Пред 76 години од Штип , Бугарскиот фашистички окупатор во логорите на смртта во сегашна Полска ги испрати штипските евреи.Комеморација и полагање на цвеќе на споменикот на депортираните штипски Евреи е закажано за утре во 10 часот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *