Почетна / Црна хроника / На “Радански пат“ ограбена жена со 1.900 евра

На “Радански пат“ ограбена жена со 1.900 евра

Нападната е 56-годишна жена на улицата „Радански пат” во ромското маало во Штип. Џ.А околу 20.30 часот на улицата била физички нападната од засега непознато лице. Според исказот на жената крадецот успеал да и украде 1.900 евра, кои биле скриени во облеката. Откако и ги одзел, сторителот побегнал. Инаку ова не е прв случај на напад на случајни минувачи по оваа улица, каде што непознати сторители физички ги напаѓаат и им ги одземаат ташните.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *