Почетна / Спорт / На силен боречки турнир Егоров го освои 5-тото место

На силен боречки турнир Егоров го освои 5-тото место

Во Минск, Белорусија  се одржа големиот меѓународен турнир „Медвед“. На овој турнир учествуваше и Владимир Егоров, член на Балканец од Штип.

Тој во борбата за третото место загуби од претставникот на САД, Граф и мораше да се задоволи со 5 место. во категоријата до 55 килограми.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *