Почетна / Црна хроника / На “Сремски фронт“ и “5-та партиска“ се “бацуваа“ автомобили

На “Сремски фронт“ и “5-та партиска“ се “бацуваа“ автомобили

Вчера на крстосницата во населбата Сењак вкрстување Сремски фронт и Петта партиски дојде до фул љобовен контакт меѓу неколку автомобили.Во судирот учествуваа две возила без регистерски ознаки и едно возило со странски регистерски ознаки.Невнимателноста и непочитувањето на сообраќајните правила е причината за овој автомобилски судар.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полициски бележник

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (02/03.02.2021) на ниво на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *