Почетна / Спорт / На фудбалерите не им пречат сахарските услови

На фудбалерите не им пречат сахарските услови

По еден ден одмор, по средбата со Академија Пандев, штипските „сини“ се вратија на тренинзите на фудбалското игралиште во Суитлакот. Штипјани немаат проблеми со високите тропски температури.
„Тренираме на игралиштето во Суитлакот. На ова игралиште постојано дува ветерче кое добро ни доаѓа . Во екипата успешно се вклопи Шопоски. Во сабота, 1 август, играме со Шкендија. На 9 август треба да играме со Гостивар. Се подготвуваме за новата сезона според планот…“- вели шефот на Стручниот штаб на Брегалница, Добринко Илиевски

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *