Почетна / Избор на Уредникот / На што спаднаа новинарите, имаат третман на термити.

На што спаднаа новинарите, имаат третман на термити.

Новинарот на МТВ Миле Ристевски открива скандал во Собранието во кој на новинарите им било забрането да ја јадат храната подготвена за коктелот во чест на 8ми септември.

“Не може, може да влезат, ама подалеку од храната,  НЕ СЕ ДОБЛИЖУВАЈТЕ ДО ХРАНАТА“, така му рекле инспекторите на Миле.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *