Почетна / Занимливости / На 4-ти мај покрај Васка Илиева, почина и Драган Вучиќ.

На 4-ти мај покрај Васка Илиева, почина и Драган Вучиќ.

На денешен ден почина доајенот на македонската песна и народна и новосоздадена, до денес ненадминататаВаска Илиева.

Денеска почина и победникот на Макфест 1992 година Драган Вучиќ.Тој победи таа година со композицијата “Свирете ја зајди, зајди“ во интерпретација на Олгица Христовска.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *