Почетна / Спорт / Нина Ташкова со бронза се врати од Романија

Нина Ташкова со бронза се врати од Романија

Штипјанката Нина Ташкова, членка на џиу џицу клубот Осенсеи, од Балканското првенство  и Светскиот куп што се одржува во Букурешт, Романија се враќа со освоен бронзен медал. До бронзата Ташкова стигна со две победи над претставничките од  Романија и Русија.Инаку, на Првенството и Купот учествуваа над 1.400 натпреварувачи од целииот свет.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *