Почетна / Спорт / Нова прилика за кик-боксерот Никола Нацев

Нова прилика за кик-боксерот Никола Нацев

Утре во Скопје почнува Балканското првенство во кикс бокс. На првенството ќе настапи и Никола Нацев  во категоријата к-1 плус 91 килограм. Во истата оваа категорија ќе настапат кик боксери од Србија,, БИХ, Црна Гора и Македонија. Тренерот на Никола Нацев , Шенол  Асанов е убеден дека неговиот кик боксер ќе освои медал .Нацев во оваа категорија има шанса да го победи репрезентативецот на Србија, кој е светски првак во К-1 плус 91 килограм.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *