Почетна / Бизнис / Нов далновод за регионот

Нов далновод за регионот

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски и  министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски и градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно направија увид во изградбат на алекуводот во близина на Долни Балван, во непосредна близина на експресниот пат Штип – Кочани.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Печалбарите не праќаа пари.

Ако печалбарите секоја година праќале по над една милијарда евра пари со кои ќе им …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *