Почетна / Црна хроника / Обљуби на малолетнички

Обљуби на малолетнички

На 24.11.2020 во 13.20 часот во Полициската станица Штип, 57 годишна жена од Штип пријавила дека на 23.11.2020 околу 16.00 часот малолетно лице извршило обљуба врз нејзината маолетна внука. Се работи на комплетирање на случајот по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 24.11.2020 во 14.30 часот во Полициската станица Кочани, 42 годишен маж пријавил дека околу 00.30 часот, Х.Н. извршил обљуба врз неговата малолетна ќерка. Се работи на комплетирање на случајот по што против Х.Н. ќе биде поднесена соодветна пријава.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полициски бележник

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (02/03.02.2021) на ниво на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *