Почетна / Занимливости / Ова не се руски глупци, туку руски арамии.

Ова не се руски глупци, туку руски арамии.

Руската рок група Земјани ја украде песната ,,Боже чувај ја од зло”, што неповторливо ја пееше Тоше Проески.

Руските изведувачи  си ја присвоиле песната, претставувајќи ја како нивна премиерна песна.

Руските музички арамии не се плашеле па како автори се поптпишале Владимир Киселев и Владимир Трушин.

Фановите на Тоше Проески реагираат дека треба да бидат преземени соодветни мерки бидејки станува збор за незаконско оттуѓување на мелодија.

Фановите се јавија со реакции, а реакција за оваа кражба на интелектуална сопственост нема од Сојузот на композиторите, или од тие што божем ги штитат авторите и изведувачите ЗАМП.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *