Почетна / Црна хроника / Оган ќе однесеше живот.

Оган ќе однесеше живот.

Седумдесет и деветгодишен жител на Штип е тешко повреден во пожар што вчера избил во неговата викендичка во селото Таринци.Според информациите од МВР,  пожарот во викенд-куќата настанал од запалено стрниште.М.Т. бил пренесен во Клиничката болница Штип за укажување лекарска помош. Од страна на Територијалната противпожарна единица – Штип пожарот бил изгаснат. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Штип.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *