Почетна / Црна хроника / Огнот на “суво бричеше“ пензиониран бербер

Огнот на “суво бричеше“ пензиониран бербер

Во стан од  домот за пензионери кај градскиот плоштад “Слобода“, изби оган.Во пожарот со сериозни изгореници се здобил Д.Н.63 години, поранешен бербер Д.Н. се здобил со повреди и бил пренесен во болницата во Штип за укажување лекарска помош, а оттаму е префрлен на лекување во Скопје.Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единциа Штип, а увид извршила екипа од СВР Штип.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *