Радио Штип
Спорт

Одбојкарски обврски за интернационалниот судија Никола Мицевски

Еден од најискусните домашни одбојкарски судии, кој долги години носи и ФИВБ значка ќе суди финале на Челинџ куп во машка конкуренција на 20. март во Монца, Италија.

Македонската одбојка нема екипи и играчи во најсилните европски одбојкарски клупски натпреварувања, но затоа има арбитри.

Еден од најискусните домашни одбојкарски судии, Никола Мицевски, кој долги години носи и ФИВБ значка ќе суди финале на Челинџ куп во машка конкуренција на 20. март во Монца, Италија, меѓу екипите на Веро Волеј Белгород.

Интересно е што Мицевски е координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, но паралелно работи и на својата спортска кариера.

Мицевски е делегиран заедно со Гркот Сотириос Деликостиди

Слични Новости

“Осенсеи“ со нови успеси

trajce jovanov

Спортот е зашрафен, има премногу функционери инвентарски броеви

trajce jovanov

Пролет во Лига на шампиони , со нови правила

trajce jovanov

Leave a Comment