Почетна / Спорт / Од Брегалница си ојде Пановски, но затоа Шопоски дојде!

Од Брегалница си ојде Пановски, но затоа Шопоски дојде!

Среде подготовки, тимот на Брегалница направи измени во составот. Нов играч на Брегалница е Саше Шопоски, досегашниот член на тимот на Пелистер, додека пак од вчера штипјани се без Александар Пановски.Офанзивецот изненадувачки си замина од Штип иако тој беше еден од оние што може да се каже дека со сигурност требаше да биде дел од следната сезона. Но тоа е што е, Пановски следната сезона ќе го гледаме во нов клуб.Што се однесува пак до Шопоски, тој досега беше дел од екипите на Победа, Металург и Тиквеш.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *