Почетна / Спорт / Осогово најсолидарен фудбалски клуб во Македонија.

Осогово најсолидарен фудбалски клуб во Македонија.

Осогово секако не е најквалитетниот фудбалски клуб во Македонија.Но секако е клуб кој на маркетиншки план направи најмногу и е клуб кој е најпознат во странство.Осогово со својата порака на социјалната мрежа твитер, станува и најнесебичниот клбу во Македонија.Осогово му дава целосна подршка на фудбалкиот клуб Вардар.Во твитер пораката на Осогово е пишано:Вардар без лиценца, @FKVardar ќе биде казнет, Вардар нема пари… Доста со ваков БУЛШИТ!!! Без разлика во која лига играме, спортски и целосна поддршка му даваме на #Вардар за се што досега има направено за македонскиот фудбал. Се надеваме дека овој клуб ќе ви ги затвори устите.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *