Почетна / Занимливости / Откажана претстава

Откажана претстава

Штипско културно лето  се затвора.Треба да заврши со изведба Претставата „НЕ МИ ГО ЧЕПКАЈ ПИВОТО!“ е авторски текст на актерите и режисерот инспириран по текст на Армуш Бериша Бели. Но поради обилните дождови и временските неприлики претставата е откажана , и ќе се игра кога временските прилики ќе бидат подобри.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *