Почетна / Избор на Уредникот / Партиите го изгубија народот, или народот ја напушти државава

Партиите го изгубија народот, или народот ја напушти државава

По  одржаниот прв круг од претседателските избори  резултатите во Штип се следни. Стево Пендаровски, 9.223 гласови, Гордана Силјановска Давкова 10. 824 гласови, Блерим Река 249, неважечки гласачки ливчиња  1.204.На изборите излегле да гласаат 21.500 граѓани.И едната и другата партија во Штип ги загубија гласачите.Причините си ги знаат партиите.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *