Почетна / Занимливости / “Пастрмалијада“ ќе има главна ѕвезда не е пастрмалијата.

“Пастрмалијада“ ќе има главна ѕвезда не е пастрмалијата.

Пастрмалијада ќе има.

Одделението за локален економски развој, е носител на активностите, па неофицијално пастрмалијадата ќе се одржи на 20.21 и 22 –ри септември.

Исто така непотврдено на неа ќе настапат:Жељко Јоксимовиќ, Даниела Мартиновиќ, Тропико Бенд, Саша Ковачевиќ, од македонските Антонија гиговска и Агушеви.

И натаму продолжува  финансирањето на тезгите на пеачи од регионот.Паралела треба да се извлече, за тие личности ќе се најдат пари, ама на пример за авионски третман против комарци нема пари.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *