Почетна / Избор на Уредникот / Патот Штип – Крупиште се завршува

Патот Штип – Крупиште се завршува

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на ЈП за државни патиша Зоран Китанов денеска извршија увид во изградбата на експресниот пат Штип-Кочани (фаза 1 Штип-Крупиште) .Китанов  информираше дека првиот дел од експресниот пат на потегот од Штип до Крупиште во должина од 14,3 километри е во завршна фаза. Најави дека ќе биде пуштен во јуни годинава.Според Китанов, без застои се одвиваат и градежните работи на втората фаза од Крупиште до Кочани, во должина од 13,75 километри. Изградбата е започната минатата есен 2019 година, а краен рок е април 2021 година.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *