Почетна / Занимливости / Пееја сите “штипјани и штипјанки“

Пееја сите “штипјани и штипјанки“

Пред крај е годинашново издание на манифестацијата “Штипско културно лето“, во кое има програми за сечиј вкус. По класика, по џез музика, синоќа штипјани се разладуваа во староградскиот мелос.

Мултимедијалниот центр “Киро глигоров“ беше претесен да ја прими публиката.Тоа беше задоволство повеќе за членовите на вокално инструменталниот состав “Распеани Штипјани“.Штипјани тие во публиката и тие во хорот, станаа едно, сите ги пееја познатите рефрени  од Штип и Македонија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *