Почетна / Избор на Уредникот / Петарди:Од играчка-плачка

Петарди:Од играчка-плачка

Татнежи од петарди и друг пиротехнички материјал се слушаат навечер во Штип.МВР апелира да не се користат и предупредува дека казните се високи од 200 до 500 евра.Пиротехничките средтства сосе петардите според амбалажата сега се донесуваат од Косово и Албанија, па преку наши пријатели завршуваат во Штип.Децата да се порадувале.Од минатите искуства, од играчка лесно доаѓа доплачка, откако некое дете ќе загуби прсти, не дај боже и цела рака.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *