Почетна / Спорт / Петар Костовски најдобар пинг-понгар до 21 година во Македонија

Петар Костовски најдобар пинг-понгар до 21 година во Македонија

Во Прилеп се одржа Државното првенство во пинг понг, до 21 година. Првото место во сениорска конкуренција го освои Петар Костовски, штипјанец, кој ги брани боите на Младост 96. Второто место му припадна на Алкександар Рикаловски, третото го делат Дамјан Стојчев и Антонио Пецов. Во женска конкуренција најдобра е Ива Димитриовска, пред Ана Стојановска, Добринка Стојановска и Бојана Михајловска.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *