Почетна / Спорт / Петар Костовски на балканскиот шампионат во пинг-понг

Петар Костовски на балканскиот шампионат во пинг-понг

Од 31 јули до 4 август во Подгорица, Црна Гора ќе се одржи Балканското првенство во пинг понг за сениори..Македонската репрезентација на 26 јули ќе ги почне подготовките за Балканското првенство.Ќе ја предводат сениорите Кристијан Станојковски, Пепат Костовски и Кристијан Томовски. Женската репрезентација ќе биде составена од Добринка Сотировска, Ана Стојановска и Бојана Михајловска.
Петар Костовски е неприкосновен во Македонија, во конкуреција до 21 година. Но, се повеќе напредува и во иднина од него можат да се ичекуваат уште подобри резултати. Потекнува од Штип, сега ги брани боите на Младост 96 во Прилеп. .Мора да се призае, секоја победа на Балканското првенство за македонските пингпонгари ќе биде драгоцена и значајна!,

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *