Почетна / Занимливости / Петелот може да кукурика, одлучи судот.

Петелот може да кукурика, одлучи судот.

Француски суд одлучи дека петелот наречен Морис може да продолжи да кукурига отфрлајќи ја жалбата на соседите што ги тужеле неговите сопственици поради бучава.

Сопственичката на Морис, Корин Фесо, ќе може да го задржи петелот на малиот остров Олерон, крај брегот на францускиот брег на Атлантскиот Океан.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *