Почетна / Избор на Уредникот / Петмина починаа од ковид 19 во болницата.

Петмина починаа од ковид 19 во болницата.

Во модуларната болница на клиничката болница  во Штип стационирани се 53 болни и уште десетина  на кожното одделение при болницата. Вчера починале петмина тројца невакцинирани, еден со една доза и уште еден пационет со примени две дози на вакцина.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *