Почетна / Македонија / “Пилав тепе“, не се минираше денес

“Пилав тепе“, не се минираше денес

На експресниот пат Штип – Радовиш, кај местото „Пилав тепе” сообраќајот денеска ќе се одвива непречено во двата правца, без прекини и застои, соопшти АМСМ. Компанијата Страбаг за денеска го откажа најавеното минирање во оваа делница.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Симулација-вакцинација

Клиничката болница од Штип, како носител на масовната вакцинација на населението од Источна Македонија во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *