Почетна / Спорт / Пинг – понг: Шампион ФА, имаше вицешампионски настап

Пинг – понг: Шампион ФА, имаше вицешампионски настап

Викендов се одржаа натпреварите од Супер лигата на Македонија во пинг – понг.Единствената штипска екипа Шампион ФА, во четвртото коло ја совлада екипата на НЕЦ со 4:3, а во петото коло, штипските пингпонгари загубија од прилепската екипа Младост 96 со 1:4.На табелата води екипата на Младост 96 со 5 победи и 10 бодови, а втора е екипат ана Шампион ФА со 9 бодови.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *