Почетна / Спорт / “Питу Гули“ против “Брегалница“.

“Питу Гули“ против “Брегалница“.

Второлигашите не паузираат се игра третото коло. Брегалница игра во Могила, гостува на екипата  “Питу Гули“.Денеска  фудбалерите на Брегалнца ќе бидат во карантин во Прилеп и ќе тренираат на игралиштето каде ќе се игра средбата.Брегалница е фаворит, бидејќи друго и неможе и несмее да биде.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *