Почетна / Занимливости / Плагијатот за Бреговиќ има цена 1 милион евра

Плагијатот за Бреговиќ има цена 1 милион евра

Познатиот музичар Горан Бреговиќ мора да плати отштета од милион евра на францускиот композитор Енрико Масијас, поради недозволена употреба на неговата музика.Масијас поднел тужба против Бреговиќ пред околу десет години бидејќи, според него, Бреговиќ користел негова музика и ја претставил како своја во филмот „Сонот на Аризона“ на Емир Кустурица.Десет години подоцна, францускиот суд го прогласи Бреговиќ за виновен.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

300 милиони долари е “дебела“ Парис Хилтон

Парис Хилтон е најпозната како наследничка на прочуениот луксузен ланец на хотели Хилтон, кој ‘тежи’ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *